Doties uz saturu

Daugavpils Māla mākslas centra brīnumi

    Ar nepacietību un prieku 1.-2.klašu izglītojamie gaidīja aicinājumu uz Daugavpils Māla mākslas centru iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Sākumskolas klašu skolēni kļuva par zinātkāriem klausītājiem un Latgales keramiķu darbu vērtētājiem, kā arī čakliem meistariem, mēģinot izgatavot kādu māla trauku vai priekšmetu.

    Skolēni klausījās aizraujošu stāstu par vienu no spilgtākajām Latvijas tradicionālās kultūras zīmēm – Latgales podniecību, kas ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Vieglā valodā mākslinieki vēstīja par Latgales tradicionālajiem māla apstrādes paņēmieniem un tradīcijas saglabāšanu. Ar interesi skolēni izpētīja cepli, meistaru instrumentus un rīkus, kā arī uzdeva dažādus jautājumus gan par  māla iegūšanu, gan par cepli kurināšanu un izstrādājumu apdegšanu, gan par mala trauku izturību, gan par darba laiku, izgatavojot kādu no māla priekšmetiem.

    Savukārt pēc meistarklases, organizējot savu radošo darbu izstādi, skolēni dalījās pieredzē kā radās radošā darba ideja, kā tika plānoti darba posmi, kas veicās, kas sagādāja grūtības, kādi ir izdarīti secinājumi. Pedagogi atzinās, ka tas bija interesants, aizraujošs un izglītojošs bija pasākums, jo “bijām gan ekskursijā, gan darbojāmies praktiski. Skolēni bija uzmanīgi klausītāji un radošajā procesā aizrautīgi keramiķi. Meistaram skolēni uzdeva daudz dažādu jautājumu par mālu, podnieka profesiju. Viens skolēns organizēja savas ģimenes apmeklējumu uz Māla mākslas centru, jo vēlējās, lai mamma, tētis un māsa arī uzzina visu par mālu un sataisa savu māla izstrādājumu.” (Maija)

    Skolēnu atsauksmes:

    Cik skaista izstāde!

    Kā var uztaisīt tik lielu svečturi?

    Kādi lieli un skaisti šķīvji!

    Kā no māla pikas tik ātri sanāca vāze!

    Es uztaisīju krūzīti!

    Man tā patīk!

    Vai mēs vēlreiz atnāksim?

    Kad varēs saņemt mūsu darbus? Es nevarēšu vien sagaidīt!

    Es laikam gribēšu būt keramiķis.